Czechoslovak DX club
Československý DX klub - Czechoslovak DX Club
Horní 9, CZ-768 21, Kvasice, Czech Republic
Home Page of Czechoslovak DX Club mail@dx.cz
Menu
Czech English

· Hlavní strana
· O CSDXC
· Přihláška
· Co je DXing
· Klubový časopis
· Kontakty
· E-adresy členů
· Klubové akce
· Klubová edice
· Diplomy
· Technika
· Výluky vysílačů
· Encyklopedie
· Recenze
· Ke stažení
· Odkazy na WWW
· FAQ

· Diskuzní fóra
· Inzerce
· Váš příspěvek
· Vaše náměty
· Doporučte nás

· Témata
· Archív článků
· Top 10
· Statistika
Hledání

Doporučujeme
  
Ad: Protest z ulice v živém vysílání České televize
Autor: Miroslav Najman. Zveřejněno: Úterý 11.04.2006 v 20:26
Téma: U nás doma
dementi Deset dní je dost dlouhá doba na to, aby se rozčeřená hladina reakcí na tento aprílový žert uklidnila. Následuje krátký popis sledu událostí tak, jak se staly doopravdy...


Necelý týden před prvním dubnem jsem s rodinou a s kamarádem navštívil výstavu "Zlaté časy médií", která se konala až do konce března v Národním muzeu v Praze. Výstava nás všechny zaujala, byla vymyšlena a sestavena moc pěkně. Člověk si tam přišel na své. Součástí výstavy bylo i ukázkové klíčovací studio s modrým pozadím (mohli jste si na vlastní kůži vyzkoušet jaké to je, když hlásíte v televizi počasí) a improvizovaný newsroom České televize, kde jste mohli okusit pocity zpravodajských redaktorů. A právě na tomto druhém "pracovišti" vznikla fotografie, která uvedený aprílový žert doprovázela. Tedy žádná fotomontáž, jak se někteří domnívali. I když je pravda, že pozadí newsroomu tvořil barevný plakát. Celé se to seběhlo spontánně. Po krátké domluvě, kdy jsme kamaráda přesvědčovali, ať si před kameru sedne s výtiskem Radio Revue on, jsem tak nakonec vzhledem k jeho zdráhání učinil sám. Gesto "V" - "Victory" už přišlo samo. Manželka celou akci pohotově vyfotografovala na přilehlém monitoru. Mé hlasité poznámky v duchu budoucího aprílového žertu (to jsem ještě nevěděl, že to udělám) vyvolaly vlnu lehkého smíchu ve skupině přihlížejících návštěvníků.Jak jsme dále procházeli výstavou, nedávala mi ta fotografie spát. Když jsme výstavu opouštěli, byl jsem už rozhodnut, že vymyslím nějakou fabulaci, která by s tou fotografií korespondovala. Během následujících dní jsem napsal text, který je od začátku do konce mým pustým výmyslem. Tímto se omlouvám policii a tiskovému mluvčímu České televize, že jsem je v textu citoval a neměl to s nimi domluvené. Aprílový žert si někdy žádá rychlé a neotřelé řešení. Protože jsem ve smyšlené akci použil slova našeho předsedy, Vency Dosoudila, první, komu jsem se s tímto nápadem svěřil, byl samozřejmě on. Celé se mu to líbilo a doporučil text i s fotografií prvního dubna na naše klubové stránky umístit.

Byl jsem velmi zvědavý na reakce, které tato zpráva vzbudí. Sociolog by měl radost. Reakce se nesly od velmi pozitivních, kdy dotyční vtip pochopili a následně mě za něj pochválili, až po radikálně negativní, kdy někteří vzali vše smrtelně vážně a žádali pro provinilce trest nejvyšší - totiž vyloučení z DX klubu. Pak zde byla řada těch, kteří to prostě "sežrali i s navijákem" a posléze uznali, že jsem je dostal. Byli mezi nimi i lidé s akademickými tituly. Velmi dobře jsem se bavil.

A tak vy všichni, kterým jsem zvedl adrenalin se už na mě nezlobte. Budiž vám to ponaučením, že trochu racionálnější a skeptičtější přístup k tomu, co se na nás z médií řine, nikomu neuškodí.

dub

 
Hodnocení článku
Hodnocení: 5
Hlasů: 2


Ohodnoťte tento článek:

Excelentní
Velmi dobrý
Dobrý
Průměrný
Špatný


Možnosti

 Vytisknout článek  Vytisknout článek

 Poslat známým  Poslat známým

"Login" | | 2 komentáře | Prohledat diskuzi
Úroveň
  
Za obsah komentáře odpovídá jeho autor.

Re: Ad: Protest z ulice v živém vysílání České televize (Skóre: 0)
Autor: DXer v Čtvrtek 13.04.2006 v 12:39
Nejvíc mne pobavily reakce tzv. "upalovačů" (tím myslím ty "hned vyloučit" a pod, hi!). Je zajímavé, kolik lidí naletí na naprosto cokoliv ale na druhé straněproč to asi je?
Vezměte si "kvalitu" zpravodajství našich televizí, jejich záměrně mystifikační programy a moc vás to asi nepřekvapí!
Je tedy logické, že na to někdo naletí: a čemu se divíte, když moderátorka NOVY tvrdí, že budou UDALOSTI a nikoli TELEVIZNI NOVINY, v Počasí tamtéž se dovíte, že na celém území republiky bude padat sníh, ač podle Primy má být přes den 17 stupňů, "zima tohoto roku je celkem běžná" ač vedle je že taková nebyla za celé minulé století, máme tři televize a ani jejich předpovědi pro tu samou republiku nesedí a nesedí ani s tím co mají na teletextu, "povodně nebudou" nebo "malé" a tady jsou horší jak ty co kdy byly...etc...

Už není poznat, co je prokazatelně pravda a co ne.

Tuším jistý majitel tiskovin v USA, mám dojem, že Hearst, prý údajně jednomu novináři k článku o nějaké válce řekl: "Vy napište článek. Já dodám tu válku!"

[ Odpovědět ]Reprodukce zde zveřejněných informací jen s udáním jejich původu (CSDXC)
Information published on these pages may not be reproduced unless the source (CSDXC) is mentioned.

Powered by PHP-Nuke MySQL database! PHP scripting!

Generování stránky: 2.752 Vteřin